Gaudi

Gaudi

Kolekcja Gaudi powstała w hołdzie dla znakomitego artysty Antonio Gaudiego, który daleko wyprzedził swoją epokę pod względem swoich wizji architektonicznych. Patrząc na Jego fantastyczne dzieła sztuki nie mogę oprzeć się wrażeniu, że Gaudi przez całe swoje życie patrzył na świat oczami dziecka. Uwielbiał bawić się kolorami i wyznaczył swój indywidualny styl w podejściu do architektury a co najważniejsze kompletnie nie widział żadnych ograniczeń,  projektując z rozmachem i ponad miarę swoich czasów. Kolorowe mozaikowe rzeźby w Park Guell, oryginalna kamienica Casa Mila czy najsłynniejsze Jego dzieło Sagrada Familia, wzbudzały i nadal wzbudzają niesamowite i często kontrowersyjne emocje. Osobiście miałam ogromną przyjemność zwiedzić Barcelonę właśnie szlakiem Gaudiego i gorąco Wszystkim polecam.

S kasino MostBet se každá online sázka stává vzrušující cestou do světa příležitostí a vzrušujících kurzů!

Wracając do samej kolekcji to jest ona wyjątkowa z kilku względów. Przede wszystkim dlatego, że powstawała najdłużej ze wszystkich kolekcji bo prawie nomen omen 9 miesięcy ;-) Bardzo długo zastanawiałyśmy się w studiu projektowym jak połączyć moją wizję z praktyką, co było największym wyzwaniem.

Wynika to z faktu, iż niektóre modele wykonane są techniką patchwork czyli ich konstrukcję tworzą zszyte ze sobą różne kształty kolorowej dzianiny, głównie trójkątne i trapezowe tworzące oryginalny, nieprzypadkowy wzór przypominający mozaikę.

Patchwork to jest bardzo pracochłonna technika, ale dająca oryginalny i ciekawy efekt w postaci podkreślenia każdego najmniejszego kawałeczka mozaiki. Wszystkie kawałki są przestebnowane białą nitką co sprawia, iż każde zszycie jest bardzo widoczne i nie ukryją się najmniejsze niedoskonałości.

Pod względem szycia każdy model to małe dzieło sztuki i za to perfekcyjne wykonanie należą się ogromne brawa Paniom z mojego studia projektowego, dzięki którym moja wizja mogła ujrzeć światło dzienne. I chociaż były krew, pot i łzy to mam nadzieję, że stwierdzicie, iż było warto. Z całą pewnością takiego efektu nie dałybyśmy rady osiągnąć jeśli modele byłyby uszyte z jednolitej dzianiny zrobionej nawet w identyczny wzór, który tworzy patchwork. To właśnie patchwork i precyzyjnie ułożone poszczególne kawałki różnokolorowej dzianiny powodują ten niepowtarzalny i jedyny w swoim rodzaju wygląd każdego modelu i można powiedzieć, że jest to wyjątkowe rękodzieło.

Kolekcja podobnie jak dzieła Gaudiego jest wyrazista a to głównie dzięki kolorom: fuksji, szmaragdu, turkusu i użytego już w kolekcji Be with Nature by KayBi stworzonego przeze mnie koloru kameleon (morski), który, co mnie niesamowicie cieszy, bardzo Wam się spodobał.

Dlatego jako uzupełnienie do patchworkowych modeli wybrałam kolor kameleon, w którym powstały płaszcze trencz i szalowy, bluzeczka Top Sport i spódnica Szałówka.

Dzięki takiemu zabiegowi udało się stworzyć w tej kolekcji piękne monochromatyczne stylizacje, które mogą być przełamane kolorowymi modelami patchwork, a dodatkowo można je łączyć z modelami z innych kolekcji tworząc perfekcyjną kapsułową szafę.

Wszystkie inspiracje są tutaj: Kapsuła KayBi

No i wreszcie last but not least same konstrukcje poszczególnych modeli. Pierwszym moim pomysłem było, żeby płaszcze i bomberka były dwustronne, z jednej strony patchwork z drugiej kameleon, ale po długich próbach ostatecznie tylko bomberka jest dwustronna a płaszcze są każdy oddzielnie co nie oznacza, że nie mogą być noszone razem o czym można przekonać się na zdjęciach. Osobiście uważam, że zależy to wyłącznie od intencji ich Właścicielki i wygląda to bardzo ciekawie i oryginalnie a dodatkowo jeśli zajdzie taka potrzeba może być cieplej i praktyczniej – zwłaszcza w podróży służbowej bo drugiego płaszcza nie musisz pakować do walizki ;-)

Każdy model jest uszyty w stylu Sport Glam dlatego musisz się liczyć z tym, że będziesz w nim błyszczeć i przyciągać uwagę ;-) Na prezentowanych zdjęciach sesyjnych celowo dobrałyśmy z moimi Fantastycznymi Modelkami różne rodzaje obuwia żeby podkreślić, iż w zależności od okoliczności możesz być bardziej Sport lub bardziej Glam.

Do tego jak zwykle w moich kolekcjach poszczególne modele mogą mieć różne zastosowanie i tak na przykład płaszcze idealnie się zaprezentują jako oryginalne sukienki lub długie bluzy.

Jeśli ciekawi Cię jak dokładnie powstawała kolekcja Gaudi krok po kroku to wejdź na: Tu się kroi Gaudi

Witaj w świecie KayBi!

Zapisz się do newslettera a otrzymasz rabat w wysokości:

15%

Obiecujemy nie spamować! Zajrzyj do naszej polityki prywatności po więcej szczegółów.

Właśnie dodałeś ten produkt do koszka: